Szkolenia BHP, Nadzór BHP i PPOŻ, usługi BHP
Szklenia bhp, szkolenie okresowe bhp, szklenia wstępne bhp. Usługi bhp Toruń
szkolenie bhp szkolenia okresowe bhp, usługi bhp i ppoż
Szkolenia bhp

Kontakt

+48 732 556 279 

bhpzdrowie87100@gmail.com

87-100 Toruń 

Polskiego Czerwonego Krzyża 3a

NIP: 9562376465

Szkolenie okresowe bhp. Jak często? Ile są ważne szkolenia okresowe bhp?

10 kwietnia 2023

Wymagane jest przeprowadzenie szkolenia okresowego BHP dla pracowników zajmujących stanowiska robotnicze w ciągu 12 miesięcy od daty zatrudnienia. Takie szkolenie musi być odnawiane co najmniej raz na 3 lata i nie może być prowadzone online.

 

Szkolenia okresowe BHP dla pracowników administracyjno-biurowych i innych zawodów, takich jak lekarze czy nauczyciele, powinny być organizowane nie później niż rok od daty zatrudnienia i są ważne przez 5 lat. Tego rodzaju szkolenia mogą być prowadzone online w formie samokształcenia kierowanego.

 

Pracodawcy i osoby kierujące pracownikami muszą ukończyć szkolenie okresowe BHP w ciągu 6 miesięcy od daty zatrudnienia. Szkolenia te są ważne przez maksymalnie 5 lat i mogą być prowadzone online w formie samokształcenia kierowanego.

 

Szkolenia okresowe BHP dla pracowników inżynieryjno-technicznych są ważne przez 5 lat, a pierwsze szkolenie powinno odbyć się w ciągu 12 miesięcy od daty zatrudnienia. Takie szkolenia mogą być prowadzone online w formie samokształcenia kierowanego.

 

Specjaliści ds. BHP muszą aktualizować swoją wiedzę co najmniej raz na 5 lat, a pierwsze szkolenie powinno odbyć się przed upływem 12 miesięcy od daty zatrudnienia. Tego rodzaju szkolenia mogą być prowadzone online w formie samokształcenia kierowanego.

 

Pracodawcy powinni upewnić się, że szkolenia okresowe BHP dla ich pracowników są przeprowadzane przed upływem ważności poprzednich szkoleń. Szkolenia można odbyć w formie szkoleń otwartych lub zamkniętych w siedzibie firmy.

BHP, Szkolenia BHP, bhp toruń, Nadzór bhp, obsługa bhp toruń